Oszukali mnie??Jestem zalamana...

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Oszukali mnie??Jestem zalamana...

Postprzez AsiaP22 » Pią Lis 30, 2007 9:30 am

Dzień dobry, mam ogromny problem.Pracowalam w Kauflandzie i mialam tam podpisana umowę o pracę na okres 6 miesięcy i pięciu dni.Umowa wygasa mi 30 listopada a ja dostalam oswiadczenie ze ta umowa ma nie byc dla mnie pzredluzona.Oswiadczenie to dostalam 28 listopada, dodatkowo na tym pismie jest data 15listopad!!Wczesniej chodzilam za moja kierowniczka i kadrowa ale te ciagle mnie zbywaly i mowily "przyjdz jutro, "przyjdz w przyszlym tygodniu" itp...
latego bardzo prosze o pomoc czy kaufland mial prawo mnie tak zwolnic bez podania przyczyny i 2 dni przed koncem umowy?
Slyszalam ze jezeli umowa trwa powyzej 6 miesiecy to przysluguje mi 2 tygodniowe wypowiedzenie, ale czy tak tez jest w przypadku konczacej sie umowy?
BARDZO PROSZE O POMOC BO NIE WIEM CO DALEJ ROBIC...
JESTEM POPROSTU ZALAMANA TA KOBIETA ZOSTAWILA MNIE BEZ PRACY Z MALYM DZIECKIEM:-(
AsiaP22

odp

Postprzez veradonna » Śro Gru 05, 2007 10:58 pm

z tego co mi wiadomo musisz sie ubiegac o wyjasnienie dlaczego zostala rozwiazana umowa be z podania przyczyny a jesli umowa jest na czas okreslony a pracodawca rozwiazuje ja przed uplywem terminu mozna z tym isc do sadu pracy tylko ze nie wiem czy ci sie to oplaca gdyz on dostanie grzywne a ty nalezne ci sie pieniadze z wynagrodzenia do dnia w ktorym konczy sie umowa czyli dwa dni lub idz do panstwowej inspekcji pracy z dokumentami i nic nie podpisuj nbez wiedzy
veradonna

Wróć do PRAWO PRACY

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość