współwłasność lokaty bankowej

Dyskusja.

Moderator: coolaj

współwłasność lokaty bankowej

Postprzez aga1010 » Czw Lut 25, 2010 9:08 pm

Witam.

Oto krótki opis mojej sytuacji. W sierpniu ubiegłego roku nagle zmarł mój ojciec. Jako że nikt ze spadkobierców nie zrzekł się spadku w grę wchodzą tu moja matka i dwie siostry (w tym jedna niepełnoletnia). Dziedziczeniu podlega gospodarstwo rolne oraz pieniądze zgromadzone na lokacie oraz rachunku bankowym.
Co do dziedziczenia samego gospodarstwa nie ma pomiędzy nami zgodnośći toteż wolimy się z tym jeszcze z tym wstrzymać. Moje pytanie tyczy się lokaty oraz środków zgromadzonych na ROR. Jeśli dobrze rozumiem w chwili śmierci taty ja, mama i siostry staliśmy się współwłaścicielkami całego majątku. Czy istnieje więc możliwość by pozostali spadkobiercy zrzekli się na moją korzyść swoich udziałów tylko i wyłacznie w lokacie i na rachunku bankowym? Dodam, iż ta kwestia została wyjaśniona jeszcze za życia taty, który po prostu nie zdążył przekazać mi pieniędzy, a siostry i matka nie zgłaszają sprzeciwu w tej kwestii.

Z góry dziekuję za odpowiedź.
aga1010

Wróć do PRAWO CYWILNE

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość