Proszę o pomoc

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Proszę o pomoc

Postprzez Angela:) » Pon Lip 30, 2007 7:31 pm

Witam serdecznie!!! Mam ogromny problem i szukam pomocy. Czy można wymeldować kogoś z domu jeżeli okazuje się ze przed laty został zle podzielony spadek.Został cały spadek dosyć sporej wartości w posiadaniu jednej osoby.Zaś osoba którą chcą wymeldować i ta która chca wymeldowac powinni w równej częsci dostac spadek.Tak tez sie nie stało i osoba która chcę teraz wymeldować swoich bliskich chce zrobić to przed wpłynięciem sprawy do sadu o sprawiedliwe dochodzenie co i ile komu sie nalezy ze spadku.Myslac ze jeżeli wymelduje ich szybciej to zyska wieksze prawa.Co należy zrobić w takiej sprawie.Jak uniknać wymeldowania mimo że formalnie jednak jeszcze sprawa do sadu o właściwy i sprawiedliwy podział majatku nie wpłyneła a ziemia niby należy do osoby która chce sie pozbyc lokatorów.Dodam że dosyć dawno temu cały majatek stał sie własnoscia jednej osoby i zostało to celowo zrobione niezgodnie z prawem. Co zrobić w takiej sytuacj. Gdzie zgłosić sprawę???
Angela:)

Postprzez anka-54 » Sob Lis 17, 2007 6:20 pm

Witaj, bardzo niespójnie napisałaś prośbę o pomoc.Nie wiadomo, kto jest właścicielem mieszkania i na jakiej podstawie.Jeśli osoba, którą chcesz wymeldować mieszka w tym mieszkaniu zameldowana jeszcze przez spadkodawcę, to nie masz prawa jej wymeldować.Chyba, że osoba ta nie mieszka w tym mieszkaniu od co najmniej 2 miesięcy.O tym możesz poczytać w ustawie o dowodach osobistych i meldunkach.Tam jest wyraźnie zapisane, kogo i w jakich okolicznościach możesz wymeldować z urzędu.Innej podstawy nie masz, chyba, że osoba ta została skazana i ma orzeczony w wyroku sądu nakaz eksmisji.Pozdrawiam.
anka-54
anka-54

Miejscowość: Kraków

Ratunku

Postprzez Jakub » Czw Wrz 18, 2008 12:14 am

Witam jestem 20 latkiem, któremu w jednej chwili zawalil się cały świat. Po śmierci Ojca dowiedziałem się, że zostawił on w spadku długi, nie zrzeklem sie spadku gdyż nie mialem w ogole pojecia o dlugach Ojca, ktory z nami nie mieszkal, od smierci Ojca minol rok. Prosze o pomoc co ja mam teraz zrobic ? jestem osobom dosc slaba psychicznie i nie wyobrazam sobie wejscia w zycie z takim obciazeniem, po glowie chodza mi bez przerwy mysli samobojcze przy życiu trzyma mnie jednynie myśl o mojej Mamie i o Bracie ja po prostu juz nie moge wytrzymac, ratunku
Jakub

Wróć do SPADEK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość