spadek - komplikacje, pomocy !!!

Dyskusja.

Moderator: coolaj

spadek - komplikacje, pomocy !!!

Postprzez marek.lublin » Pon Paź 06, 2008 2:33 pm

odziedziczylem po dziadkach mieszkanie, istotne jest to ze byl sporzadzony testament, w którym ja zostalem wskzany jako osoba, która ma owe mieszkanie otrzymac,
Zgodnie z cala procedura zlozylem wniosek w sadzie (postepowanie spadkowe) - jednak podczas rozprawy niemal zglupialem - okazalo sie ze testament ma charakter "zapisowy" i nie bedzie miał znaczenia przy ustalaniu przez sad spadkobiercow - tak wiec mam testament wg ktorego powinienem zostac wlasicielem mieszkania, jednak sąd jako spadkobierców wskazał spadkobierców ustawowych.
Moje pytanie dotyczy tego czy owi spadkobiercy ustawi mogą zarządać udziału w mieszkaniu? albo jakiegos "wyrównania" - wartosc przedmiotów, które dostali w testamencie jest znacznie nizsza niz mieszkania. Poza tym czy w sytuacji kiedy np. nie będą chciali wykonać zapisu testamentowego mogę ich przymusić? - prosze o odpowiedz, bo sam ledwo sie w tym łapie
marek.lublin

Postprzez marek.lublin » Wto Paź 07, 2008 9:52 pm

eh.. widze ze nikt sie nie orientuje :/
na szczescie jak zwykle z pomoca przyszlo mi google,
troche to trwalo ale znalazlem odpowiedz.
szukacie info o spadkach postepowaniach sadowych itp. to polecam wieszjak.pl - maja sporo ciekawych artykułów :)
marek.lublin

Wróć do SPADEK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość