Podatek od spadku

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Podatek od spadku

Postprzez eMKey » Czw Cze 18, 2009 12:00 pm

Witam użytkowników forum.
Jak wiadomo mam problem, więc przejdę do sedna sprawy.
Otóż moja mama dostała w spadku mieszkanie. Sprzedała mieszkanie i miała umieścić jakieś 10 tysięcy w skarbówce (podatek).
Niestety nie uiściła w/w kwoty gdyż z pieniędzy za mieszkanie spłaciła kredyty długi itp.
Weszli jej na rentę i pobierają prawie 300zł. Do spłacenia zostało jakieś ponad 8 tysięcy. Byliśmy już na rozmowie u naczelnika urzędu oskrżyciel skarbowy. W rozmowie straszyła, że jak nie zaczniemy wpłacać więcej pięniędzy to sprawa trafi do sądu.
I moje pytanie brzmi następująco.
Za kilka dni znów idziemy do naczelnika na umówione "spotkanie" (wypytuje i sprawdza czy coś się zmieniło) i czy przy stałym pobieraniu pieniędzy z renty mogą zgłosić to do sądu? Czy to tylko takie strasznie obywateli którzy się nie znają na prawie?
Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale ja się na tym nie znam, a mama strasznie się martwi i szukam odpowiedzi na tą sytuację.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
eMKey

Postprzez eMKey » Wto Cze 23, 2009 11:58 am

Przepraszam z góry za spam, ale czy jest ktoś kto by mógł pomóc i wyjaśnić mój problem? :cry:
eMKey

Wróć do SPADEK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość