pomoc w odzyskaniu domu

Dyskusja.

Moderator: coolaj

pomoc w odzyskaniu domu

Postprzez Wanda » Czw Lis 12, 2009 4:36 pm

Nazywam się Wanda.
Rodzice mojej mamy zginęli na wojnie. Na wychowanie moją mamę i jej brata wzięła jej ciotka która nie miała dzieci. Kiedy właściciele (czyli ciotka mojej mamy) umarła to tę ziemie obrabiał człowiek który miał 10 dzieci i nie był w stanie płacić podatków, i działka przeszła do Pegeru. A z Pegeru zabrała Gmina. Ziemi było łącznie 6 ha, ale Peger posprzedawał innym ludziom na działki. I obecnie zostało łącznie z działką, ogrodem i zabudowaniami 3 tysiące metrów. Obecnie na tej działce mieszkam z mężem. Mieszka tu także moja starsza córka z dwojgiem dzieci. A młodsza jest zameldowana.
Obecnie nie ma właściciela, a budynek należy do Gminy, jako mieszkanie komunalne. W gminie urzędnicy nie pomyśleli żeby dać nam listowną informację o płacie podatku, tylko chyba wygodniej było im zagarnąć dom. W zamian proponują nam Klitki takie jak kurnik, w których nie ma warunków do życia.

Czy możemy jakoś odzyskać dom?
Czy w tym przypadku nie ma mowy o czymś takim jak zasiedzenie? (mieszkam w tym domu od urodzenia - 44 lata)

Proszę o wyczerpującą odpowiedź.
Z góry dziękuję. Wanda.
Wanda

Wróć do SPADEK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość