wezwanie do zapłaty zachowku

Dyskusja.

Moderator: coolaj

wezwanie do zapłaty zachowku

Postprzez zimon » Pon Gru 21, 2009 9:23 pm

Witam
Podobnych tematów jest wiele, ale w dalszym ciągu nie wiem co robić i jak to sie ma do mojej osoby.
Już tłumacze moją sytuację
Jeszcze za życia tj w maju 2007 moja babcia podarowała mi mieszkanie w formie darowizny bez schedy spadkowej i z dożywotnią służebnością.
Dodam że mieszkanie to zostało wykupione przez babcie ale za moje pieniądze. Takze poniosłem tutaj spore koszty.
Zmarła ona w pażdzierniku 2007 nie pozostawiając po sobie żadnego testamentu.
W maju 2008 odbyłą sie sprawa o nabycie spadku po babci (wyposażenie mieszkania).
Sąd orzekł że spadek dziedziczą wszystkie dzieci (troje) po 1/3 częsci każde z nich.
Przy podziale tego spadku pominięty przez rodzeństwo został mój ojciec (wszystko zostało rozkradzione) i nie jestem w stanie udowodnić co dokładnie sie znajdowało w mieszkaniu.
Ale wracając do sprawy w listopadzie 2009 jedno z dzieci mojej babci wystosowało pismo o zapłatę dość sporej jak na moje warunki (bezrobotny student bez prawa do zasiłku) kwoty z tytułu zachowku.
Wszelkie próby dogadania się nie wchodzą w grę.
I tutaj nasuwają się pytania:
1. Czy musze płacić ten zachowek, bo darowizna była jescze za życia babci a żadnego testamentu nie było jak wspominałem wczęśniej?
2. Ewentualnie w jaki sposób moge uniknąć jego zapłacenia?
3. w jaki sposób można zmniejszyć kwotę tego zachowku?
zimon

Wróć do SPADEK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość