Parkowanie pod domem mieszkalnym

Dyskusja.

Parkowanie pod domem mieszkalnym

Postprzez Anna W. » Wto Lip 08, 2008 4:37 pm

Bardzo proszę o pomoc bo czuję się jak w potrzasku. Mieszkam z rodziną w lokalu starej kamienicy należącej do Zrzeszenia Prywatnych Właścicieli. Moja kamienica znajduje się na podwórzu. Jestem posiadaczem samochodu osobowego, który do tej pory parkowałam na podwórzu przed swoją kamienicą. Podwórko jest małym teremem w kształcie prostokąta. Mieści się na nim parkując 6-7 aut. Myślę, że gdzieś 20 na 12metrów.Wjeżdżamy na nie przez bramę, która jest usytuowana w kamienicy od strony ulicy. Od początku mieszkania tam mamy problemy z parkowaniem swojego samochodu. Na wniosek niektórych lokatorów rok temu kazało wszystkim lokatorom obu budynków podpisac zakaz parkowania na podwórku pod groźbą Sądu Grodzkiego. Gdy poszłam do Zrzeszenia prosić o wyjaśnienie zostałam spławiona usłyszawszy, że lokatorzy się skarżą, że użytkownicy aut zakłócają ich spokój, że opary im lecą do domów, że brama trzaska, że mało miejsca, że za blisko okien, że nie mają w umowach obowiązku dania nam miejsca do parkowania itp. Do tej pory ignorowałam wraz z innymi posiadaczasmi aut ten zakaz i wjeżdżałam na podwórko. Nadmienię tylko, że chodnik od strony kamienicy z ulicy jest cały zajęty posiadaczami samochodów z tejże kamienicy (niektórzy parkują też na podwórku), a kilkakrotne zostawienie mojego pojazdu na uliczce z boku skończyło się albo przebiciem koła albo uszkodzeniem pojazdu (urwane lusterko, wycieraczka). Niestety mam co chwile pogróżki ze strony niezadowolonych parkowaniem na podwórku lokatorów. Straszą mnie strażą miejską, skargami do Zrzeszenia, blokadą kół itp. Rozumię ich argumenty, ale nie wiem co robić. Czy Zrzeszenie może prawnie ukarać nas - parkujących przed naszym domem za owe parkowanie? Czy ten zakaz wogóle jest zasadny i jego użycie pod groźbą Sądu Grodzkiego? Czy Straż Miejska moze nas blokować lub karać pieniężnie? Nadmieniam, że nie ma przed naszym wjazdem żadnego zakazu wjazdu. Proszę o pomoc i radę jak wybrnąć z takiej sytuacji. Anna W.
Anna W.

Miejscowość: Katowice

Postprzez derek » Śro Sie 27, 2008 9:00 pm

Zasadnosc w tym przypadku jest z pewnoscia dyskusyjna. Strazy Miejskiej karanie pieniezne jest za to jak najbardziej zasadne, w koncu jest tam zakaz. Sytuacja nie wydaje sie rokowac dobrze, z tego co piszesz. Proponowalbym mimo wszystko jakies dalsze rozmowy z sasiadami przed szukaniem paragrafow.
Portal Finansowy Osobistefinanse.pl - Kredyty, Konta Osobiste, Karty Kredytowe
derek

Parkowanie przy budynku

Postprzez Fabian » Wto Gru 16, 2008 3:34 pm

Witam.
Jestem w podobnej sytuacji co Pani z tym że sąsiad mój nie życzy sobie żebym parkował auto pod jego oknem mimo że on nie jest właścicielem tylko najemcą i twierdzi że tylko on może parkować auto pod "swoim" oknem.
Pytanie moje brzmi: czy jako współwłaściciel posesji (5 rodzin) mam prawo parkować gdzie chcę i ile metrów od budynku?

Proszę o pomoc.
Fabian

Wróć do LOKALE, MIESZKANIA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość